Biblioteka

Agnieszka Wower

Uwaga! W dniach od 15 do 24 listopada br. biblioteka Centrum będzie nieczynna. W pilnych przypadkach prosimy o kontakt mailowy, bądź telefonicznych z kierownikiem Pracowni Informacji Przyrodniczej: <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>, tel. 32 757 47 21, 757 47 26. Za utrudnienia przepraszamy!

Jesienne promocje i obniżki cen wydawnictw Centrum!

Agnieszka Wower

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nową ofertą cenową wydawnictw Centrum.
Wiele pozycji zostało przecenionych, bądź dostępnych jest w atrakcyjnych pakietach!

Preferowana forma płatności to przelew.
Zakupione wydawnictwa przesyłane są w kraju bezpłatnie na koszt Centrum!

Zapraszamy na strony:
http://www.cdpgs.katowice.pl/wydawnictwa/zamawianie-i-wysyka
http://www.cdpgs.katowice.pl/wydawnictwa/warunki-prenumeraty

Druga akcja sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec”

Agnieszka Wower

W dniu 9 września br. odbyła się druga i ostatnia w tym roku obywatelska akcja sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec” w Katowicach, która uświetnia jubileusz 35-lecia rezerwatu. W akcji uczestniczyło 15 osób, które z rezerwatu wyniosły około 33 worki śmieci o objętości około 2800 litrów oraz opony i inne przedmioty. Koordynatorem obu akcji był dyrektor Centrum, dr Jerzy B. Parusel.

Sprawozdanie oraz fotoreportaż z akcji zobaczyć można na stronie: http://przyroda.katowice.pl/pl/aktualnosci/254-archiwa-ochrona-przyrody/618-sprawozdanie-z-drugiej-akcji-sprzatania-rezerwatu-przyrody-ochojec

Ochojec sprzatanie 04 Parusel

Strategia Ochrony Przyrody

Agnieszka Wower

StrategiaOP logo2

Dnia 12 listopada 2012 roku, Sejmik Województwa Śląskiego, Uchwałą Nr IV/28/2/2012, przyjął "Strategię Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego do roku 2030". To pierwszy tego typu dokument o randze regionalnej przyjęty w Polsce.