Praca

Agnieszka Wower | aktualizacja: 26 październik 2018

Centrum ogłasza nabór na stanowisko: referent ds. informacji przyrodniczej (1 etat).

Główne obowiązki:

  • organizuje, koordynuje i prowadzi komputerowe bazy danych o przyrodzie województwa śląskiego, w szczególności bazę danych w portalu dziedzinowym „Przyroda” Otwartego Regionalnego Systemu Informacji Przestrzennej (bazę BioGeo-Silesia ORSIP), co obejmuje w szczególności pozyskiwanie i wprowadzanie rekordów, edycję, synchronizację i replikację bazy,
  • współpracuje z innymi jednostkami w zakresie rozwiązań technicznych bazy BioGeo Silesia,
  • pozyskuje przyrodnicze dane w terenie (prowadzi inwentaryzacje, waloryzacje),
  • opracowuje opinie, ekspertyzy, prognozy i raporty, udziela informacji i konsultacji z zakresu swojej specjalności,
  • opracowuje, na podstawie prowadzonych baz, dane do udostępnienia w trybie wnioskowym informacji o środowisku,
  • popularyzuje i promuje portal dziedzinowy „Przyroda” jako część Otwartego Regionalnego Systemu Informacji Przestrzennej.

Okres zatrudnienia: na czas określony do 31.12.2020 r.
Praca w pełnym wymiarze czasu pracy, w godz. od 8.00 do 16.00

Wymagania niezbędne:

  • wykształcenie kierunkowe (biologia, ochrona środowiska, leśnictwo lub pokrewne),
  • umiejętność obsługi komputera i oprogramowania MS Office (dobra znajomość MS Office Excel),
  • umiejętność obsługi oprogramowania GIS-owego (preferowana znajomość ArcGIS),
  • zdolność do wykonywania pracy na danym stanowisku,
  • umiejętność obsługi urządzeń biurowych,
  • znajomość języka angielskiego (poziom średniozaawansowany lub wyższy).

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesłać w zamkniętej kopercie z podaniem adresu zwrotnego i dopiskiem: "Nabór na stanowisko urzędnicze – referent ds. informacji przyrodniczej" na adres: Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska, ul. Graniczna 29, 40-017 Katowice lub można składać osobiście w sekretariacie Centrum (VI p. pokój 624).

Termin składania ofert upływa w dniu 7 listopada 2018 r.

Pełną treść ogłoszenia o naborze zamieszczono do pobrania poniżej oraz na stronie BIP Centrum: http://bip-slaskie.pl/cdpgs/nabor_ogloszenie/1540363439

Oferta pracy przekazana została również do Urzędu Pracy w Katowicach.

Załączniki:
Pobierz plik (Ogloszenie_nabor_Ref_inf_przyr_2018.pdf)Ogloszenie_nabor_Ref_inf_przyr_2018.pdf[Oferta pracy - referent ds. informacji przyrod.]138 kB

Podziel się ze społecznością