Zapraszamy na Zimowe Ptakoliczenie 2015!

Krzysztof Sokół

Zapraszamy na Zimowe Ptakoliczenie 2015!

 

Data: 25 stycznia 2015 (niedziela)

Czas i miejsce zbiórki: godz. 10:00, Park Miejski im. F. Kachla w Bytomiu, przy drewnianym moście na Stawie Łabędzim, nieopodal ul. Wrocławskiej. Staw znajduje się ok. 100 m na północ od ul. Wrocławskiej, w zachodniej części parku (idąc wzdłuż ul. Wrocławskiej od strony wschodniej, to jest od strony centrum, należy najpierw minąć kąpielisko odkryte i skatepark).

 pktzbiorki

mapapark

(kliknij aby powiększyć)

 

Miejsce wycieczki:

Park Miejski im. F. Kachla w Bytomiu

 

Dojazd:

Na miejsce zbiórki najprościej dostać się tramwajem linii 6, kursującym z Katowic, przez Chorzów do Bytomia. Należy wysiąść na przystanku Bytom Kąpielisko lub Bytom Wallisa (ok. 300 m od punktu zbiórki, przystanki zaznaczone na mapie).

Do punktu zbiórki można dostać się z Dworca w Bytomiu (kolejowego/autobusowego). W stronę parku kursują np. autobusy linii 623, 750, 169, 14 i in. odjeżdżające ze stanowisk w pierwszym rzędzie od ul. Kolejowej. Należy wysiąść na przystanku Bytom Łużycka (2. przystanek od dworca) i wrócić ok. 500 m w kierunku Parku.

Szczegółowy rozkład jazdy komunikacji publicznej na stronie: rozklady.kzkgop.pl

Z dworca do punktu zbiórki można dotrzeć też pieszo - ok. 15-20 min, 1,5 km ul. Kolejową i dalej w lewo ul. Wrocławską). Idąc wzdłuż ul. Wrocławskiej od strony dworca, należy najpierw minąć kąpielisko odkryte i skatepark. Za płotem otaczającym basen i skatepark należy skręcić w prawo, w park, by po chwili dotrzeć do stawu i mostu.

 

Szacowany czas trwania wycieczki: 1,5 godziny

 

Przewodnik:

Krzysztof Sokół (Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska, tel. 32 209 50 08, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Opis wycieczki:

Spacer prowadzony będzie alejkami parkowymi w rejon muszli koncertowej, następnie w stronę kortów tenisowych i stawu południowego, po czym z powrotem w rejon mostu na Stawie Łabędzim (ok. 1,5 km). Trasa spaceru może ulec modyfikacjom.

Podczas spaceru będzie możliwość obserwacji ptaków zimujących w parkach, takich jak np. sikory, kowaliki lub sójki. Przy odrobinie szczęścia jest szansa na zobaczenie dzięcioła dużego i gila.

 

Zgłoszenia udziału: Nie wymagane.

 

Istnieje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia lornetki na czas wycieczki (liczba lornetek ograniczona, prosimy o wcześniejszy kontakt: tel. 32 209 50 08, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

Zimowe Ptakoliczenie jest akcją corocznie organizowaną przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP). Więcej o akcji można przeczytać na stronach OTOP: http://www.otop.org.pl/obserwacje/wlacz-sie/zimowe-ptakoliczenie/

Podziel się ze społecznością

×