Społeczna akcja sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec”

Jerzy B. Parusel

Uprzejmie informujemy miłośników przyrody, że w dniu 14 czerwca 2019 r. (piątek) organizujemy, wspólnie z firmą Groupon International Limited w Katowicach, społeczną akcję sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec” w Katowicach. Sprzątanie rozpoczynamy o godzinie 9.45. Przewidywany czas zakończenia sprzątania: godzina 14.00.

Jeśli masz czas, to zapraszamy do rezerwatu. Uczyńmy ten chroniony obszar wolnym od śmieci oraz pełnym dzikiej przyrody!

RezOchojec sprzatanie 2017 fot MariuszDziubany

Informacje organizacyjne:

  1. Miejsce zbiórki – parking przy prosektorium Szpitala Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach-Ochojcu, położony z tyłu szpitala przy ul. Cegielnia Murcki.
  2. Sprzęt i urządzenia do sprzątania (rękawice gumowe, worki plastikowe, kontener) zapewnia Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice.
  3. Ubiór terenowo/roboczy należy dostosować do prognozowanej pogody.
  4. Zalecane jest zastosowanie środków ochrony osobistej zabezpieczających przed ukąszeniom przez kleszcze, w szczególności repelentów na skórę i ubranie.
  5. Wyżywienie we własnym zakresie.
  6. Udział osób dorosłych w akcji odbywa się na ich odpowiedzialność. Udział osób niepełnoletnich możliwy jest wyłącznie na podstawie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Organizator dokona podstawowego przeszkolenia w zakresie bezpiecznego przebywania i sprzątania w rezerwacie.
  7. Akcja sprzątania rezerwatu przyrody odbywa się za zezwoleniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach oraz za wiedzą Nadleśnictwa Katowice.
  8. Akcja sprzątania będzie wzbogacona informacjami o przyrodzie rezerwatu, jego historii i zagrożeniach, które przekażą pracownicy Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska.
  9. Przetwarzanie danych osobowych uczestników akcji sprzątania będzie zgodne z przepisami RODO.

Relacje z trzech poprzednich akcji, przeprowadzonych w latach 2017-2018, przeczytać można na stronach:

http://www.cdpgs.katowice.pl/przeglad-aktualnosci/328-akcja-sprzatania-rezerwatu-przyrody-ochojec

http://www.cdpgs.katowice.pl/przeglad-aktualnosci/332-druga-akcja-sprzatania-rezerwatu-przyrody-ochojec

http://www.cdpgs.katowice.pl/przeglad-aktualnosci/349-relacja-ze-spolecznej-akcji-sprzatania-rezerwatu-ochojec

 

Podziel się ze społecznością

×