Tymczasowe zasady korzystania z Biblioteki

Marta Duda | aktualizacja: 22 październik 2020

Zasady obsługi czytelników Biblioteki Centrum w czasie trwania stanu epidemii - aktualizacja 22.10.2020

Od 5 października br. Biblioteka Centrum będzie ponownie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach  8.00 - 16.00.

Wypożyczenia książek nadal będą realizowane po wcześniejszym kontakcie mailowym lub telefonicznym ze starszym referentem ds. zbiorów bibliotecznych i wydawnictw - panią Martą Dudą. Zamówienia należy składać na następujący adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc na nr tel. (32) 757 47 21, 757 47 26 wew. 622.

Czytelnia czasopism będzie nieczynna do odwołania.

Tymczasowo oferujemy usługę on-line w postaci bezpłatnego skanowania (max. 10 stron do formatu A4) i przesłania plików drogą elektroniczną.

Katalog zbiorów bibliotecznych Centrum przeglądać można pod adresem: http://biblioteka.cdpgs.katowice.pl/

Zachęcamy również do korzystania z zasobów kolekcji „Natura Silesiae” w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej, która zawiera wiele ciekawych materiałów dotyczących śląskiej przyrody, w tym również nasze wydawnictwa, na stronie: https://www.sbc.org.pl/dlibra/collectiondescription/244

Jeśli wprowadzone ograniczenia działalności wpływałyby na realizację badań naukowych lub innych przygotowywanych terminowych prac, jesteśmy do Państwa dyspozycji.


W trosce o wspólne bezpieczeństwo podczas wizyty w Bibliotece nadal obowiązują następujące zasady:

 • Po złożeniu zamówienia drogą mailową lub telefoniczną, wspólnie z Czytelnikiem, zostanie ustalony termin wizyty w bibliotece.
 • Umówiony na spotkanie Czytelnik powinien stawić się przy wejściu do budynku (BIPROMET S.A.) przy ul. Granicznej 29 oraz skontaktować się telefonicznie z panią Martą Dudą, która zejdzie do Czytelnika na portiernię i zaprowadzi go do biblioteki.
 • Po wejściu do budynku obowiązują ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa. Czytelnicy zobowiązani są do:
  - noszenia maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos,
  - dokonania dezynfekcji dłoni po przekroczeniu progu budynku. Środek do dezynfekcji znajduje się na korytarzu budynku, przy windach oraz w bibliotece,
  - zachowania bezpiecznego odstępu przynajmniej 2 m od innych osób.
 • W bibliotece Czytelnik otrzyma zamówione książki oraz wypełniony rewers do podpisu.
 • Po zakończeniu spotkania Czytelnik zostanie odprowadzony z powrotem na portiernię.
 • Zwroty kierowane będą na 3-dniową kwarantannę. Oznacza to, iż przez okres trzech dni nie będzie możliwe ich wypożyczanie.

Czytelnicy i pracownicy biblioteki są zobligowani do bezwzględnego stosowania się do zasad profilaktycznych przedstawianych i aktualizowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia.

Zasady biblioteka CDPGS PLAKAT 1

Podziel się ze społecznością

×