Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach

Marta Duda | aktualizacja: 03 czerwiec 2020

Od 30 maja do 7 czerwca br. trwa XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

Zachęcamy Czytelników do uczestnictwa w tym wydarzeniu biorąc udział w wirtualnych spotkaniach na stronie Fundacji:  https://www.facebook.com/calapolskaczytadzieciom/
Szczegółowy program Tygodnia Czytania o zwierzętach zamieszczono na stronie:  https://calapolskaczytadzieciom.pl

W biblioteczce edukacyjnej Centrum znajduje się wiele ciekawych książek dla dzieci o zwierzętach. Nasi najmłodsi czytelnicy polecają m.in. „Zwierzaki Wajraka”, „Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków”, czy „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”. Te i wiele innych przyrodniczych książek dla dzieci można wyszukać w naszym katalogu zbiorów bibliotecznych pod adresem:  http://biblioteka.cdpgs.katowice.pl, a następnie wstąpić do naszej Biblioteki po wybraną lekturę. Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z tymczasowym regulaminem Biblioteki na stronie:  http://www.cdpgs.katowice.pl/przeglad-aktualnosci/395-tymczasowe-zasady-korzystania-z-biblioteki

Według harmonogramu wydarzenia w dniu dzisiejszym, 3 czerwca, przypada „Dzień z żubrem”. Z tej okazji chcielibyśmy w szczególności polecić naszym małym Czytelnikom ciekawe książki o tych majestatycznych zwierzętach, a zwłaszcza serię książek o żubrze Pompiku autorstwa Tomasza Samojlika.

Mamy też ciekawe propozycje książkowe o żubrach dla nieco starszych czytelników. Wśród polecanych publikacji znajdziecie m.in. wyjątkowe wydawnictwa Centrum, które upamiętniają hodowlę i ochronę żubrów na Górnym Śląsku:

  • Parusel J. B. 1996. Pszczyńskie żubry. Katowice, ss. 42.
  • Parusel J. B. (red.) 2015. Pamiątkowa księga rodowodowa żubrów pszczyńskich. Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska, Katowice, ss. 72.
  • Parusel J. B. (red.) 2015. Materiały do bibliografii żubrów pszczyńskich. Część 1. Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska, Katowice, ss. 142.

Strony o wydawnictwach Centrum:
http://www.cdpgs.katowice.pl/wydawnictwa/slaska-biblioteczka-przyrodnicza
http://www.cdpgs.katowice.pl/wydawnictwa/ksiazki-i-broszury

Życzymy przyjemnej lektury i odkrywania niesamowitego świata zwierząt!

CalaPolskaCzytaDzieciomZwierzeta 2020

CalaPolskaCzytaDzieciomZwierzetaZubry 2020 1

CalaPolskaCzytaDzieciomZwierzetaZubry 2020 2

CalaPolskaCzytaDzieciomZwierzetaZubry 2020 3

Podziel się ze społecznością

×